XXX NIEDZIELA ZWYKŁA – 29.10.2023

 • Jest do odebrania kolejny numer miesięcznika Różaniec
 • W środę w Uroczystość Wszystkich świętych rozkład mszy św. jest następujący: Debrzno – 8:00, 9:15, 12:15 na cmentarzu komunalnym, a po popołudniu  o 17:00 na cmentarzu (jeśli pogoda pozwoli) lub w kościele różaniec z wypominkami (nie ma mszy o godzinie 18:00), na filiach:  Myśligoszcz i Scholastykowo – 8:00; Słupia, Strzeczona, Stare Gronowo – 9:30 tam gdzie są cmentarze po mszy św. procesja z poświeceniem grobów.
 • Procesja za zmarłych na cmentarzu w Debrznie o 11:30. Po mszy św. o 12:15 dla chętnych poświęcenie grobów.
 • W czwartek, 2 listopada, wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, msze w Debrznie o 9:00 i 18:00. Na filach: Słupia, Stare Gronowo i Strzeczona – 16:00; Myśligoszcz, Scholastykowo – 17:00.
 • Z racji Uroczystości Wszystkich Świętych i Dnia Zadusznego kancelaria parafialna będzie nieczynna w środę i czwartek.
 • Różaniec z wypominkami każdego dnia w Debrznie o 17:30. Na filiach przez miesiąc listopad, modlitwa za zmarłych polecanych w wypominkach przed mszą św. i podczas modlitwy wiernych. Nadal można składać wypominki.
 • Tradycyjnie, nawiedzając z modlitwą kościół lub kaplicę publiczną w uroczystość Wszystkich Świętych (1 listopada, od południa) oraz w Dniu Zadusznym (2 listopada), możemy uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami, czyli być w stanie łaski uświecającej, przyjąć komunię św., brak przywiązania do grzechu, nawet powszechnego, dowolna modlitwa w intencjach papieża, całkowite darowanie kar dla dusz w czyśćcu cierpiących. Możemy też uzyskać odpust zupełny od 1 do 8 listopada za pobożne (czyli modlitewne) nawiedzenie cmentarza.
 • Od dnia 1 do 8 listopada po mszy św. wieczornej możliwość wspólnotowego nawiedzenia cmentarza i uzyskanie odpustu zupełnego za zmarłych, po mszy św. wieczornej. Gromadzimy się przy wyjściu głównym z kościoła.
 •  W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne. W pierwszy czwartek zapraszamy na mszę św. wieczorną i na spotkanie ministrantów. W pierwszy piątek spowiedź pół godziny przed mszą św. i podczas jej trwania. Odwiedziny chorych od godziny 10:00. W pierwszą sobotę miesiąca nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP po mszy św. porannej.
 • Drogie dzieci zapraszamy 31 października na Bal Wszystkich Świętych, który nie traktujemy jako alternatywy dla Helloween, ale pragniemy uświadomić, że najważniejszym w naszym życiu jest świętość, do której zaprasza nas Bóg Ojciec w Niebie, dlatego najmniejsze zło, nawet te proponowane w formie tak zwanej „niewinnej” zabawy odrzucamy. Początek balu o godzinie 16:00 w Oratorium, obowiązuje strój ulubionego świętego, świętej lub Anioła.
 • Można zamawiać intencje mszy świętych na 2024 rok, na razie do księgi papierowej. Po 15 listopada będzie to można uczynić również przez stronę internetową www.debrzno-salezjanie.pl. (intencje zamówione przed tą datą nie będą uwzględniane).
 • Dziękujemy Grupie Aniołów za posprzątanie kościoła i terenu wokół, troskę o kwiaty, oraz osobom, które złożyły na ten cel ofiary. Zapraszamy wszystkich , którzy w ten sposób chcieli by służyć naszej wspólnocie parafialnej. Sprzątanie kościoła zwykle odbywa się w piątek po mszy św. porannej.
 • Wszystkim drogim solenizantom i jubilatom, życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Najświętszej Maryi Panny, św. Józefa i świętych patronów.

W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności

Arkadiusz Kazimierz Tatatrzyński, lat 50, zam. Marki

† Jerzy Szerszeń, zam. Szczecinku  

Scroll to Top