VII NIEDZIELA ZWYKŁA – 19.02.2023

 1. Dzisiejsza niedziela w Kościele w Polsce rozpoczyna Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu.
 2. Informujemy, że już działa nasza strona parafialna (debrzno-salezjanie.pl). 
 3. Dzisiaj zapraszamy do udziału w akcji „Pączek dla Afryki”. Koszt jednego pączka. nie mniej niż 4 zł. Za każdy dar serca niech Dobry Bóg błogosławi.
 4. Dzieci przygotowujących się do I Komunii św. i ich rodzice mają dziś (19.02) mszę św. o 10:30 i spotkanie. Odbędzie się na niej poświęcenie świec. Zapraszamy.
 5. W zeszłą niedzielę na tacę inwestycyjną zebraliśmy 3950 zł. Bóg zapłać.
 6. Na poszkodowanych w wyniku trzęsienia ziemi w Turcji i Syrii nasza parafia wpłaciła na konto Caritas Diecezjalne 2099 zł. Bóg zapłać.
 7. W środę rozpoczyna się Wielki Post. Msze św. z posypaniem głów popiołem będą odprawione: Debrzno – 9:00 i 18:00, Scholastykowo, Strzeczona i Myśligoszcz – 16:00, Słupia i Stare Gronowo – 17:00. Niech będzie to dla nas wszystkich święty czas odnowy i przemiany.
 8. Przypominamy, że oprócz stałych nabożeństw: środa do NMP Wspomożenie Wiernych po mszy św. porannej i czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu po mszy św. wieczornej, od piątku rozpoczynają się nabożeństwa Drogi Krzyżowej. W Debrznie będą odprawiane o 17:00 dla dzieci, 17:30 i 19:00 dla młodzieży. W Starym Gronowie o godzinie 16:00. Zachęcamy poszczególne filie do prowadzenia tych nabożeństw w miarę swoich możliwości. W niedzielę zapraszamy na Gorzkie Żale w Debrznie o 17:15 na filiach przed mszą św.
 9. Od piątku nasza parafia i wspólnota zakonna będzie przeżywać dwa wydarzenia. Pierwsze, to Spotkanie młodzieży w ramach Salezjańskiej Szkoły Animatora, które potrwa do niedzieli. Miejscem spotkania będzie nasza Szkoła Podstawowa w Debrznie, za jej udostępnienie bardzo dziękujemy Pani Dyrektor i nasza świątynia. Drugie, to wizytacja Ks. Inspektora Tadeusza Itrycha, rozpocznie ją msza św. w niedzielę o 10:30. Natomiast w poniedziałek msza św. wieczorna a po niej spotkanie Rady Duszpastersko-Wychowawczej, naszego Oratorium i wszystkich chętnych, z naszym przełożonym. Serdecznie zapraszamy.
 10. Dziękujemy wszystkim osobom, które pojawiły się we wtorek na spotkaniu Rady Duszpastersko – Wychowawczej. Podczas spotkania omówiono minione wydarzenia oraz przestawiono kalendarium na okres Wielkiego Postu i Wielkanocy. Ks. Proboszcz poinformował o zakupie busa, który będzie służył dzieciom, młodzieży, oraz grupom parafialnym. Przestawił sytuację funkcjonowania biura Caritas, które do czasu znalezienia prowadzących go osób, funkcjonuje w ramach działania biura parafialnego. Poinformował o dalszych pracach nad oświetleniem kościoła w Debrznie. Przedstawiciele Debrzna Wsi zgłosili potrzebę przeglądu dachu kapliczki, który przecieka. Przedstawiciele grup, wspólnot i filii podzielili się spostrzeżeniami z własnej działalności. Dziękujemy za owocne spotkanie. Kolejne zostało zaplanowane na dzień wizytacji ks. Inspektora 27 lutego (specjalne) i 18 kwietnia (robocze).
 11. Dziękujemy Pani Sołtys ze Scholastykowa, Paniom z Koła Gospodyń za możliwość przeprowadzenia dwóch spotkań z dziećmi w ramach ich ferii zimowych. Dziękujemy naszym oratoryjnym animatorom za pomoc.
 12. Bardzo dziękujemy osobom, które przygotowały nasz kościół. Za ten piękny dar niechaj Pan im błogosławi.
 13. Solenizantom, Jubilatom tygodnia i dobrodziejom materialnym i duchowym, życzymy wielu łask przez wstawiennictwo św. Patronów.
 14. W minionym tygodniu odszedł do wieczności
 • Krzysztof Władysław Stanecki, l. 89, zam. Myśligoszcz.
Scroll to Top