Uroczystość Zesłania Ducha Świętego – 24.05.2026

Dzisiejszą uroczystością Zesłania Ducha Świętego, nazywaną w Polsce „Zielonymi Świątkami”, kończymy okres Wielkanocy. Za publiczne odśpiewanie hymnu „O Stworzycielu, Duchu, przyjdź” można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

Nabożeństwo majowe odprawimy dziś o godz. 19.15 przy figurze Matki Bożej obok kościoła. Od poniedziałku do soboty nabożeństwa majowe będą sprawowane w kościele parafialnym o godz. 17.30. W przyszłą niedzielę, 31 maja, zapraszamy na nabożeństwo majowe o godz. 19.15 przy krzyżu na ul. Wojska Polskiego.

Jutro, w poniedziałek, 25 maja, tradycyjnie w drugi dzień Zielonych Świąt, obchodzimy święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła.

We wtorek, 26 maja, przypada Dzień Matki. Niech w tym dniu nie zabraknie wdzięcznej modlitwy za nasze mamy – zarówno żyjące, jak i te, które Pan Bóg powołał już do siebie.

Tego samego dnia w naszej parafii będziemy przeżywać uroczystość Najświętszej Maryi Panny Wspomożenia Wiernych, głównej patronki rodziny salezjańskiej. We wtorek przypada również rocznica śmierci ks. Tadeusza Trzeszczkowskiego. Msza św. w intencji zmarłego kapłana zostanie odprawiona o godz. 9.00.

W środę, 27 maja, po Mszy św. o godz. 9.00 odprawimy stałą nowennę do Matki Bożej Wspomożenia Wiernych.

W czwartek, 28 maja, będziemy przeżywać święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Niech będzie to dzień szczególnej modlitwy naszej wspólnoty parafialnej za kapłanów – o ich świętość, wierność i wytrwałość w posługiwaniu. Adoracja Najświętszego Sakramentu rozpocznie się o godz. 17.00.

W przyszłą niedzielę, 31 maja, będziemy obchodzić uroczystość Przenajświętszej Trójcy. W naszej parafii będzie to również dzień wprowadzenia relikwii świętych i błogosławionych rodziny salezjańskiej do kościoła parafialnego. Uroczystego wprowadzenia relikwii podczas Mszy św. o godz. 12.00 dokona ks. Inspektor Tadeusz Itrych SDB. Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian do udziału w tym ważnym wydarzeniu duchowym i historycznym.

W związku z uroczystością wprowadzenia relikwii w niedzielę, 31 maja, zostanie zmieniony porządek Mszy św. w kościołach filialnych: w Myśligoszczy Msza św. będzie o godz. 9.00, a w Debrznie Wsi o godz. 10.30.

Prosimy o przynoszenie do zakrystii płatków kwiatów na uroczystość Bożego Ciała.

Serdecznie dziękujemy za oczyszczenie klombów przy kościele oraz za troskę o groby salezjanów na cmentarzu.

Dziękujemy wszystkim za posprzątanie i przygotowanie dekoracji do kościoła na dzisiejszą niedzielę.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest dostępny nowy numer czasopisma „Pielgrzym”.

Wszystkim parafianom, gościom, jubilatom i solenizantom życzymy Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej Wspomożenia Wiernych oraz darów Ducha Świętego na nadchodzący tydzień.

Przewijanie do góry