IV NIEDZIELA ZWYKŁA – 29.01.2023

1. Dziękujemy wszystkim rodzinom i osobom, które spotkaliśmy na kolędzie. Dziękujemy za świadectwo wiary i wyrażoną troskę o nasza parafię. Jako duszpasterze zapewniamy o naszej modlitwie. W intencji wszystkich osób i rodzin, które w tym roku przyjęły kolędę, będzie odprawiona msza św. w środę 8 lutego o godzinie 9:00. Niechaj Dobry Bóg Wam błogosławi.

2. Informujemy drogich parafian, że od połowy lutego ruszy nowa strona parafialna.

3. Dziękujemy drogim parafianom za dar serca złożony na rzecz naszego Oratorium. W miniona niedziele zebraliśmy 1114 zł. Za każdy dar serca składamy serdeczne Bóg zapłać.

4. W czwartek 2 lutego przypada święto Ofiarowania Pańskiego msze św. w Debrznie o 9:00 i 18:00, na filiach: 16:00 – Słupia, Stare Gronowo i Strzeczona, 18:00 – Scholastykowo i Myśligoszcz. Przynosimy ze sobą świece.

5. W pierwszy piątek miesiąca spowiedź w Debrznie na mszach o 9:00 i 18:00. Odwiedziny chorych od godziny 10:00.

6. Nabożeństwo pierwszosobotnie w sobotę 4 lutego po mszy św. porannej.

7. Zapraszamy wszystkich czcicieli Maryi na Parafialny Kongres Maryjny, który odbędzie się 4 lutego (sobota) w Debrznie. od godziny 15:00. W programie Koronka do Miłosierdzia Bożego, konferencje, Msza św. i przemarsz ze świecami ku czci NMP. Serdecznie wszystkich zapraszamy. Przewidziany jest również posiłek dla uczestników kongresu. Rozkład jazdy specjalnego transportu:

13:45 – Stare Gronowo

13:50 – Nowe Gronowo i Myśligoszcz (jeśli będą chętni)

14:00 – Słupia i Strzeczona

14:15 – Scholastykowo, Debrzno Wieś.

8. Nabożeństwo do NMP Wspomożenie Wiernych w środę po mszy św. porannej, adoracja Najświętszego Sakramentu powraca od czwartku 9 lutego.

9. Zachęcamy Was drodzy parafianie aby w ramach rozliczenia podatkowego ofiarować 1,5% na nasze Oratorium. Dzięki tej formie wsparcia w zeszłym roku uzyskaliśmy 1200 zł. Za co bardzo dziękujemy i zachęcamy do tej formy innych. Bóg zapłać.

10. Trwają zapisy na pielgrzymkę do Niepokalanowa śladami św. Maksymiliana Kolbe, Warszawy (Świątynia Opatrzności i grób bł. Ks. Jerzego Popiełuszki), Licheń i Lądu, w dniach 16-18 luty. Koszt 600 zł. (Zawiera noclegi, wyżywienie wejścia, przejazd i ubezpieczenie)Jest jeszcze 10 miejsc. Szczegóły i zapisy u Ks. Damiana.

11. Pragniemy poinformować drogich parafian, że zakończyliśmy pierwszy etap zakładania nowego oświetlenia w kościele Parafialnym koszt wyniósł 8 700 zł. Dalsze prace zostaną podjęte w terminie, dogodnym dla wykonawcy. Dlatego taca inwestycyjna w druga niedzielę lutego (12.02) będzie przeznaczona na sfinansowaniem tych prac. Za pomoc finansową już teraz dziękujemy.

12. Bardzo dziękujemy osobom, które przygotowały nasz kościół. Za ten piękny dar niechaj Pan im błogosławi.

13. Solenizantom, Jubilatom tygodnia i dobrodziejom materialnym i duchowym, życzymy wielu łask przez wstawiennictwo św. Patronów.

W minionym tygodniu odeszli do wieczności

† Stanisław Oleksy, l. 66, zam. Kostrzyca.

† Grażyna Kulpińska, l. 58, zam. Scholastykowo.

Scroll to Top