III NIEDZIELA ZWYKŁA – NIEDZIELA SŁOWA BOŻEGO – 22.01.2023

1. Dzisiaj z okazji zbliżającej się uroczystości św. Jana Bosko młodzież naszego oratorium zbiera puszkę na rzecz naszego Oratorium. Za każdy dar serca składamy serdeczne Bóg zapłać.

2. Dzisiaj można odebrać kolejny numer różańca.

3. Przypominamy o zapisach na Parafialny Kongres Maryjny, który odbędzie się 4 lutego w Debrznie. Szczególnie prosimy o to mieszkańców naszych filii, by maksymalnie do 29 stycznia, zgłosili swoją chęć uczestnictwa, w celu zaplanowania trasy specjalnego autobusu na to wydarzenie.

4. Przypominamy, że strona internetowa naszej parafii została wyłączona z powodu ataku hakerów. Msza św. wieczorna przez cały rok o godzinie 18:00. Jeśli intencja w Debrznie była zamówiona na godzin 17:00 lub 19:00, to będzie odprawiona o 18:00). Kancelaria w czasie kolędy funkcjonuje normalnie.

5. Stałe nabożeństwa i adoracja Najświętszego Sakramentu po zakończeniu kolędy.

6. Rozkład kolędy od 23 do 27 stycznia:

Poniedziałek (23.01) – Myśligoszcz I i Boboszewo

Wtorek (24.01) – Buchowo i Strzeczona (bez wybudowań)

Środa (25.01) – ulice: Miła, Strzelecka, Trębacka, Zielona, Kochanowskiego, Mickiewicza, Sienkiewicza, Grochowska, Pogodna, Sezamkowa, Słoneczna, Myśligoszcz II

Czwartek (26.01) – ulice: Duboisa, Rynek 1A, 2, 3, 6, 7, 8, Ogrodowa (domki), Witosa, Kwiatowa.

Piątek (27.01) – ulice: Sportowa, Polna i kolęda uzupełniająca

Początek kolędy w zwykłe dni od 16:00 w sobotę od 10:00.

Proszę o przygotowanie świec, naczynia z wodą święconą, kropidła, krzyża, dzieci i młodzież zeszyty lub ćwiczenia z religii. Możliwe jest poświęcenie dewocjonaliów. Rozpiska całej kolędy na parafialnym Facebook-u i w gablotach. Prosimy właścicieli psów o ich zamykanie podczas kolędy. Prosimy o zgłaszanie rodzin na kolędę uzupełniającą.

Dziękujemy tym rodzinom i osobom, które spotkaliśmy na kolędzie.

W intencji wszystkich rodzin, które w tym roku przyjęły kolędę będzie odprawiona msza św. w środę 8 lutego o godzinie 9:00.

7. Zachęcamy Was drodzy parafianie aby w ramach rozliczenia podatkowego ofiarować 1,5% na nasze Oratorium. Dzięki tej formie wsparcia w zeszłym roku uzyskaliśmy 1200 zł. Za co bardzo dziękujemy i zachęcamy do tej formy innych. Bóg zapłać.

8. Trwają zapisy na pielgrzymkę do Niepokalanowa śladami św. Maksymiliana Kolbe, Warszawy (Świątynia Opatrzności i grób św. Jerzego Popiełuszki), oraz Licheń, w dniach 16-18 luty. Koszt 600 zł. (Zawiera noclegi, wyżywienie wejścia, przejazd i ubezpieczenie). Szczegóły i zapisy u Ks. Damiana.

9. Peregrynacja obaru w Strzeczonie od 29 stycznia. Prosimy zainteresowane rodziny o zgłoszenie chęci przyjęcia kopii obrazu naszej Matki Bożej z Debrzna podczas wizyty kolędowej, która będzie się 24 stycznia (wtorek).

10. Pragniemy poinformować drogich parafian, że od wtorku rozpoczynamy prace nad nowym oświetleniem kościoła w Debrznie, wstępny koszt prac wynosi około 10 tys. złotych. Dlatego puszka inwestycyjna w druga niedzielę lutego (12.02) będzie przeznaczona na sfinansowaniem tych prac. Za pomoc finansową już teraz dziękujemy.

11. Bardzo dziękujemy osobom, które przygotowały nasz kościół. Za ten piękny dar niechaj Pan im błogosławi.

12. Solenizantom, Jubilatom tygodnia i dobrodziejom materialnym i duchowym, życzymy wielu łask przez wstawiennictwo św. Patronów.

W minionym tygodniu odeszli do wieczności

† Henryk Sobieraj, l. 72, zam. Debrzno.

† Robert Krzysztof Taras, l. 36, zam. Debrzno.

† Krystyna Głuszek, l. 63, zam. Scholastykowo

Scroll to Top